Jesteś tutaj

MJX Bugs B7 4K

Obrazek użytkownika tom
Wysłane przez tom w czw., 19/03/2020 - 11:59

Forums:

Dron MJX Bugs B7 4K

Rynek dronów to jedno z tych miejsc, na którym nie ma czasu na postój ... Jeszcze nie tak dawno temu, wszyscy przeżywali wprowadzenie ograniczeń prawnych sprawiających, że wszystkie latające zabawki o wadze większej niż 250 gram. trzeba będzie rejestrować. Oczywiście, zanim się to stało, na rynku pojawił się Dji Mavic Mini, który gotowy do lotu waży 249 gram! Moim zdaniem, nowy Mavic Mini byłby światowym hitem sprzedaży, gdyby nie to, że jest ... trochę za drogi?

Długo nie trzeba było czekać na reakcje innych producentów. Otóż w tym tygodniu pojawił się w przedsprzedaży mały, składany dronik od chińskiej firmy MJX, a który nazywa się Bugs B7.

Bugs B7 ważyu tylko 249 gram!

Także i ten dron Bugs B7 nie przekracza wagi 250 gram a do tego nagrywa wideo w rozdzielczości 4K. Jedyną wadą może być dość krótki czas lotu (niecałe 15 minut), a co za tym idzie bardzo mały zasięg.

Czy Mjx Bugs B7 to realna i tańsza alternatywa dla Mavica Mini? Czy będzie to tegoroczny hit sprzedaży? Wszystko wskazuje na to, że ... może TAK !!? Pożyjemy zobaczymy :)

Jak zwykle, musimy poczekać na pierwsze rzetelne recenzje.

Nie wiem, czy można porównywać Bugs B7 z Mavic Mini? Po pierwsze cena, Mavic mini jest 3 razy droższy. Po drugie, rozdzielczość nagrywanego wideo w 4K (... zgaduje) będzie gorsza od stabilizowanego 2,7K w małym Mavicu. Po trzecie, Mavic mini ma trójosiowy gimbal, a B7 ...chyba ma zamocowaną kamerę na sztywno? Można by tak było wymieniać detal po detalu, ale to nie ma sensu. Ponieważ, Bugs B7 to typowa zabawka do nauki latania a Mavic Mini to całkiem zaawansowany dron np. dla turystów którzy chcą mieć (całkiem dobrej jakości) wideo ze swoich podróży.

Opis z jednego ze zdjęć od producenta: "Gimbal Stabilization - SINGLE-axis 90 degrees" ... czyli jednak coś jest - jednoosiowy ale jest ;)

czy może mi ktoś pokazać jak filmuje ta budżetowa alternatywa dla dji mavic mini ? będę wdzięczny za każdy link do surowego materiału nagranego przez Bugs B7!

Na Youtube pojawił się już pierwszy unboxing siódmego Bugsa. https://youtu.be/0EiqlJZoVF4 Niestety nie jest po polsku i nie po angielsku więc nic zrozumieć nie można. Fajne jest to że koleś który rozpakowuje to maleństwo przyłożył go go mini Mavica i są wielkościowo identyczne. Niestety tak jak przypuszczałem kamera 4K która tam jest chyba nagrywa gorzej niż co niektóre 1080p. No cóż czekam na jakąś rzetelną recenzje tego dronika.

Hej! Czy są tutaj jacyś posiadacze Bugs B7? Co o nim sądzicie, czy warto kupić?

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.