Jesteś tutaj

Jak sterować dronem?

Obrazek użytkownika GadgetMan
Wysłane przez GadgetMan w wt., 12/01/2016 - 17:59

Ostatnio znajomy zapyta mnie: Jak sterować dronem? Czy to trudne? Niby śmieszne i banalne pytanie, ale ... Każdy kiedyś zaczynał.

Jak się dłużej zastanowić to odpowiedź nie wydaje mi się tak jednoznaczna... niby nic trudnego a jednak wyczucie, rozwaga, podstawowa wiedza i zdolności manualne jak najbardziej wskazane.

Foto: toys4boys.pl

Niestety w sieci nie znalazłem polskich, filmowych tutoriali, co nie znaczy ze brak jakichkolwiek informacji. Gorąco polecam "Bazę wiedzy dla początkujących" której autorem jest: Jakub Kowalski: www.ef3m.pl/pl/blog/Sterowanie-dronem-rc/19 Także polscy sprzedawcy starają się umieścić podstawowe informacje o pilotażu dronem w swoich sklepach np. ten sklep: www.toys4boys.pl/dron-syma-x5sc-explorers-2-item7072.html

Naukę latania dronem powinno zaczynać się od małych i tanich modeli. Najlepiej by miały osłony na śmigłach tak by nie zniszczyć czegoś w domu lub co gorsza nie zarysować jakiegoś gapia :p

Moe kto z was nakreci filmik pt. "Nauka Sterowania Dronem" i wrzuci go tutaj?

dzieki bardo pomogło zamawiam drona i nie wiem jak sie sterowała zajebiscie thx

 

Według mnie rysunki są źle opisane . Dla aparatury mode 2 prawy drążek ruch góra/ dół - lot drona przód/ tył zgadza się . Prawy drążek ruch na boki lewo/prawo ( czerwone strzałki ) - obrót drona w lewo/ prawo - nie zgadza się . Prawidłowo ruch prawym drążkiem w lewo/ prawo odpowiada za lot drona w lewą/ prawą stronę . Na drugim rysunku są pomerdane kolory strzałek .Na apce powinny być zamienione kolory zielony z czerwonym . Ruch na boki lewym drążkiem odpowiada za obrót dronem a nie prawym jak sugeruje drugi rysunek .

Dla początkujących - Tryb Headless Mode (bezwarunkowy) oznacza, że niezależnie od położenia drona poleci on zawsze w stronę, którą wskażesz pilotem (kontrolerem).

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.