Jesteś tutaj

Polski dron

Drony produkowane w Polsce :

Polski dron Peravia Spectre

Obrazek użytkownika tom
Wysłane przez tom w wt., 19/09/2023 - 09:05
Embedded thumbnail for Polski dron Peravia Spectre

Forums:

Peravia Personal Aviation to polska firma z branży lotniczej, która przedstawiła na targach MSPO 2023 dwie godne uwagi innowacje w sektorze elektrycznego pionowego startu i lądowania (eVTOL) - drony Peravia 6U Spectre i 4U Spectre. Podejście Peravii różni się od konwencjonalnych systemów VTOL, które opierają się na przechylnych wirnikach lub skrzydłach. Ich konstrukcja podkreśla prostotę, lekką konstrukcję, wydajność i bezpieczeństwo.

Polski dron Prometeusz

Obrazek użytkownika tom
Wysłane przez tom w wt., 19/11/2019 - 14:56
Embedded thumbnail for Polski dron Prometeusz

Forums:

Prometheus (Prometeusz) - to nazwa drona, który zostanie zbudowany przez polską spółkę firmy PROMETHEUS S.A. Swoimi właściwościami ma znacznie przewyższyć dostępne na rynku i używane dotychczas konstrukcje. Grupa polskich inżynierów, która ma za sobą doświadczenie w wielu projektach budowy dronów i lekkich samolotów bezzałogowych planuje zbudować drona, który ma pracować w powietrzu nawet przez 5 godzin.

PZL "Vector"

Obrazek użytkownika tom
Wysłane przez tom w pon., 20/08/2018 - 12:04

Gdybym wam powiedział, że już w latach dziewięćdziesiątych Polacy projektowali bezzałogowe samoloty rozpoznawcze ... to byście mi uwierzyli?

Otóż tak, dokładnie w 1993 roku PZL Mielec projektował polskiego, pierwszego drona o nazwie: PZL ”Vector”. Podczas projektowania zakładano, że powstaną dwie wersje: ”Vector LE” (Long Endurance) oraz ”Vector HS” (High Speed) z silnikiem odrzutowym.

Subskrybuj RSS - Polski dron