Jesteś tutaj

Bezpieczne latanie

Dron na prostej do lądowania

Obrazek użytkownika tomcat
Wysłane przez tomcat w ndz., 26/06/2022 - 07:20
Embedded thumbnail for Dron na prostej do lądowania

Forums:

Jeśli kiedykolwiek przejdzie wam przez głowę pomysł, by latać w okolicy lotniska ... Zobaczcie, jakie to stwarza niebezpieczeństwo! Większość tanich lotniczych "lata prawie na oparach" a tu bezmyślny operator drona funduje im taką oto atrakcje ...

"Załogi lotów RYR343J (SP-RZB) i LOT3911 (SP-LND), w trakcie podejścia do lądowania na lotnisku w Krakowie, zostały poinformowane o obecności drona w okolicach lotniska"

Drony i samoloty na jednym niebie?

Obrazek użytkownika admin
Wysłane przez admin w śr., 31/07/2019 - 10:18
Embedded thumbnail for Drony i samoloty na jednym niebie?

Forums:

"Metropolia GZM ma pomysł, żeby wykorzystać na masową skalę drony, np. do transportu przesyłek pocztowych. Pytanie brzmiało - czy statki bezzałogowe latające w dużej liczbie będą widoczne i bezpieczne dla samolotów. 16 i 17 lipca na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego odbyły się testy dronów i wiatrakowca, które miały dać odpowiedź na to pytanie."

Materiał przygotowany i opublikowany na Youtube przez: Śląski Biznes

Nowe EUROPEJSKIE zasady bezpieczeństwa cywilnych dronów

Obrazek użytkownika emigrant
Wysłane przez emigrant w śr., 16/11/2016 - 14:39

W czwartek, 10 listopada, Komisja Transportu i Turystyki w Parlamencie Europejskim przyjęła nowe zasady dotyczące bezpieczeństwa w lotnictwie, które obejmują także bezpieczeństwo cywilnych dronów. Więcej informacji o dronach w naszej infografice. http://www.europarl.europa.eu/news/pl/news-room/20161107STO50307/pos%C5%...

DRONY W WAKACJE – GDZIE POLATAMY, GDZIE NIE POLATAMY…

Obrazek użytkownika admin
Wysłane przez admin w śr., 29/06/2016 - 20:22

Wakacyjny sezon latania rozpoczęty. Na niebie będzie tłoczno, nie tylko dzięki czarterowym lotom w ciepłe kraje, ale też dzięki uruchomieniu tysięcy dronów, które są w Polsce szczególnie popularne. Mówi się nawet, że Polska jest jednym z krajów, w których rynek dronów rozwija się w najszybszym tempie.

Subskrybuj RSS - Bezpieczne latanie