Jesteś tutaj

MJX Bugs B7 4K

Obrazek użytkownika tom
Wysłane przez tom w czw., 19/03/2020 - 11:59

Forums:

Dron MJX Bugs B7 4K

Rynek dronów to jedno z tych miejsc, na którym nie ma czasu na postój ... Jeszcze nie tak dawno temu, wszyscy przeżywali wprowadzenie ograniczeń prawnych sprawiających, że wszystkie latające zabawki o wadze większej niż 250 gram. trzeba będzie rejestrować. Oczywiście, zanim się to stało, na rynku pojawił się Dji Mavic Mini, który gotowy do lotu waży 249 gram! Moim zdaniem, nowy Mavic Mini byłby światowym hitem sprzedaży, gdyby nie to, że jest ... trochę za drogi?

Długo nie trzeba było czekać na reakcje innych producentów. Otóż w tym tygodniu pojawił się w przedsprzedaży mały, składany dronik od chińskiej firmy MJX, a który nazywa się Bugs B7.

Bugs B7 ważyu tylko 249 gram!

Także i ten dron Bugs B7 nie przekracza wagi 250 gram a do tego nagrywa wideo w rozdzielczości 4K. Jedyną wadą może być dość krótki czas lotu (niecałe 15 minut), a co za tym idzie bardzo mały zasięg.

Czy Mjx Bugs B7 to realna i tańsza alternatywa dla Mavica Mini? Czy będzie to tegoroczny hit sprzedaży? Wszystko wskazuje na to, że ... może TAK !!? Pożyjemy zobaczymy :)

Jak zwykle, musimy poczekać na pierwsze rzetelne recenzje.

Nie wiem, czy można porównywać Bugs B7 z Mavic Mini? Po pierwsze cena, Mavic mini jest 3 razy droższy. Po drugie, rozdzielczość nagrywanego wideo w 4K (... zgaduje) będzie gorsza od stabilizowanego 2,7K w małym Mavicu. Po trzecie, Mavic mini ma trójosiowy gimbal, a B7 ...chyba ma zamocowaną kamerę na sztywno? Można by tak było wymieniać detal po detalu, ale to nie ma sensu. Ponieważ, Bugs B7 to typowa zabawka do nauki latania a Mavic Mini to całkiem zaawansowany dron np. dla turystów którzy chcą mieć (całkiem dobrej jakości) wideo ze swoich podróży.

Opis z jednego ze zdjęć od producenta: "Gimbal Stabilization - SINGLE-axis 90 degrees" ... czyli jednak coś jest - jednoosiowy ale jest ;)

czy może mi ktoś pokazać jak filmuje ta budżetowa alternatywa dla dji mavic mini ? będę wdzięczny za każdy link do surowego materiału nagranego przez Bugs B7!

Na Youtube pojawił się już pierwszy unboxing siódmego Bugsa. https://youtu.be/0EiqlJZoVF4 Niestety nie jest po polsku i nie po angielsku więc nic zrozumieć nie można. Fajne jest to że koleś który rozpakowuje to maleństwo przyłożył go go mini Mavica i są wielkościowo identyczne. Niestety tak jak przypuszczałem kamera 4K która tam jest chyba nagrywa gorzej niż co niektóre 1080p. No cóż czekam na jakąś rzetelną recenzje tego dronika.

Hej! Czy są tutaj jacyś posiadacze Bugs B7? Co o nim sądzicie, czy warto kupić?

Sprzęt fajny. Niestety nic się do niego nie kupi. Ani śmigieł ani akumulatora. Nic nie ma nigdzie. Ładowarki nie dostanie się nawet w Chinach. 

kupiłem go dla syna i chciałem sprawdzic wczesniej ale mam problem z nawiazaniem połaczenia z internetem. Kamera działa wszystko ok tylko nie mam dostepu do internetu. Moze mi ktos pomóc/

Polecam wsłuchać się w tą recenzję https://youtu.be/i2Y6ie1v-us zwłaszcza gdy mowa jest o kamerze i o karcie pamięci. MJX Bugs B7 posiada " On-board 4K camera with 1/2.7″ CMOS image sensor (4K@16fps or 2.5K@25fps) " dlatego warto włóżyć do tego dronika kartę szybszą niż 10 class czyli np. U3 class

Mam problem z połączeniem drona z wifi sprawdzałem na kilku telefonach wszystkie mają 5g i nie wyszukuje tej sieci.Próbowałem również dodawać ssid i dalej nie wyszukuje. Pomoże ktoś? 

Jeżeli twój telefon obsługuje WiFi w częstotliwości 5G (warunek konieczny!), to spróbuj połączyć się, przełączając telefon w tryb samolotu (z odciętym internetem) lub przeciwnie, upewnij się ,że w telefonie masz włączony transfer danych (internet). Koniecznie daj znać innym czy to pomogło.

W trybie samolotowym nie da się włączyć transferu danych, próbowałem na każdy sposób z internetem z wifi, bez wifi z transferem danych bez trybu samolotowego i w trybie samolotowym nic nie pomaga. Wifi drona nie pokazuje się. 

Witam

W moim B7 wszystko działa jak należy. Telefon (S8+) łączy się bez problemu z dronem. Pierwsze testy bardzo pozytywnie, zważywszy że to mój pierwszy dron z podglądem i GPS.

Za ok 500 zł nie znalazłem nic bardziej atrakcyjnego.

Pozdrawiam 

Witam czy miał, ktoś problem z połączeniem drona z urządzeniem sterującym? Łączę się po wifi z telefonem, mogę sterować nim z telefonu, ale nie łączy się z kontrolerem. Dron miga bardzo szybko na pomarańczowo, próbowałem zmienić na MODE 1, ale nic się nie zmieniło, cały czas brak połączenia.  Kontroler pokazuje tylko stan naładowania kontrolera i nic więcej.

Pozdrawiam

Wyłącz kontroler. Naciśnij i przytrzymaj kłódkę i teraz włącz kontroler powinien się połączyć z dronem (dron musi być włączony)

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.