Jesteś tutaj

Polski dron Prometeusz

Obrazek użytkownika tom
Wysłane przez tom w wt., 19/11/2019 - 14:56

Forums:

makieta drona Prometheus prezentowana przez prezesa spółki

Prometheus (Prometeusz) - to nazwa drona, który zostanie zbudowany przez polską spółkę firmy PROMETHEUS S.A. Swoimi właściwościami ma znacznie przewyższyć dostępne na rynku i używane dotychczas konstrukcje. Grupa polskich inżynierów, która ma za sobą doświadczenie w wielu projektach budowy dronów i lekkich samolotów bezzałogowych planuje zbudować drona, który ma pracować w powietrzu nawet przez 5 godzin. Ma to być możliwe, dzięki zastosowaniu hybrydowego napędu składającego się z 6 wirników napędzanych elektrycznie i generatora, który znajduje się na pokładzie drona i na bieżąco zasila silniki. Dron Prometeusz ma być wykonany z ultra lekkich materiałów jak włókno szklane i węglowe oraz kevlar. Dron będzie ważył niespełna 20 kg, a jego rozpiętość osiągnie 180 cm ...

Więcej informacji na temat tego projektu przeczytacie na oficjalnej stronie: https://www.droneprometheus.com

oraz na facebookowym fanpage: https://www.facebook.com/Prometheus-DRONE-100676471352680/

PS. Aby zrealizować projekt drona, spółka poszukuje kapitału, korzystając z finansowania społecznościowego.

 

Film: 

Warto dodać jeszcze, że dron w wersji podstawowej kosztować będzie ok. 300 tysięcy złotych. Będzie ważył niespełna 20 kg i będzie mógł przenosić 5 kilo ładunku lub sprzętu ( np. miotacz ognia, kamerę termowizyjną lub LIDAR ). PS. Jest jeszcze jedna strona producenta www.prometheus-sa.com

Jak nie dotkne, to nie uwierzę! Naszkicować można wszystko, trudniej jest zbudować latający model i przygotować go do seryjnej produkcji. Zbieranie inwestorów w fazie koncepcji, to sprzedawanie opowieści lub gruszek na wierzbie. Sorry za mój pesymizm, ale czarno to widzę.

Podczas tego wywiadu https://youtu.be/KSyMgLFRJ40 padła deklaracja, że do czerwca wypuszczą gotowy model :(
Na filmiku z lotu testowego Prometeusz ma silniki elektryczne, a gdzie silniki hybrydowe czyżby okazały się za duże i za ciężkie ?

Jesteś niekumaty jak wszystkie piski. Nie ma czegoś takiego jak silnik hybrydowy, Jest zasilanie hybrydowe silników. Dron wygląda jak z Terminatora i prawdopodobnie konstruktorzy planują wyposarzyć go w ogniwa litowe i ogniwo wodorowo powietrzne (lub tlenowe). Za mało informacji. Wygląd super.

Muszę przyznać, że ja także sceptycznie podchodziłem do tego projektu, ale ...

patrząc na kolejne filmiki, zaczynam po cichu gorąco kibicować temu dronowi ;)

Szanowni Państwo, oświadczamy, że Spółka Prometheus S.A. nie ma nic wspólnego z Panem Pawłem Makowskim. Nie jest on w żaden sposób zaangażowany w projekt. W celu weryfikacji akcjonariatu spółki zapraszamy do lektury Dokumentu Ofertowego, który znajduje się na oficjalnej stronie Spółki w zakładce inwestycja.

Spłaćcie najpierw obligacje po Dron House S.A., zamiast ogłaszać upadłość. Tworzycie nowe spółki dronowe a inwestorów pozostawiacie niespłaconych. 

Szanowni Państwo, oświadczamy, że Spółka Prometheus S.A. nie ma nic wspólnego z Dron House S.A. Jest to nowy, niezależny podmiot.

Ładnie wygląda a wokół was ludzie którzy tworzą i upadają spółki, zmieniają nazwy i tworzą upadłości. Dlaczego pozostawiliście stworzony przez was Dron House S.A. i jest w upadłości?

Coś w tym jest z prawdy. Wszystkie te biznesy jakoś nie do końca udają się Panu Arturowi.

Robokopter, RcMonster, Dron House, Electronics Factory czy tak będzie z Prometheus? czy jednak Pan Artur udowodni, że poza wizją potrafi prowadzić biznes?

drone PROMETHEUS GSM to jeden z najnowocześniejszych bezzałogowych statków powietrznych do 25 kg. PROMETHEUS GSM odpowiada na liczne ograniczenia, które dotychczas uniemożliwiały wykorzystanie dronów do strategicznych zadań, wykonywanych przez służby mundurowe i zaawansowane usługi. Zbudowany jest z wykorzystaniem kevlaru, włókna szklanego i włókna węglowego. Imponuje charakterystyką techniczną: ważąc poniżej 25 kilogramów, o rozpiętości 205 centymetrów i długości 250 cm...

Film wraz z opisem pochodzi z YouTubowego kanału: Prometheus Project

PS. Nie znam przeszłości twórców projektu PROMETHEUS, ale ... Bardzo podobają mi się postępy prac przy tym dronie i osobiście uważam, że to jeden z najciekawszych projektów w całej europie! I żałuje, że nie załapałem się na sprzedaż pierwszych akcji tej firmy ;)

PROMETHEUS to nic innego jak wyciąganie kasy. Bajki, bajki, bajki. Tylko tyle jesteśmy w stanie dostać od Pana Artura (jak to miało miejsce w Dron House). 

z tego co widziałem ogłaszają się osoby chcące sprzedać akcje

"Oferta   Publiczna   Akcji   serii   F   zostanie   przeprowadzona   w   następujących   terminach:Przyjmowanie zapisów w dniach 18 marca 2021 r. – 18 czerwca 2021 r. Planowany przydział Akcji serii F do dnia 2 lipca 2021 r.Zapisy na Akcje serii F składane będą po Cenie Emisyjnej Akcji serii F wynoszącej 20,00 zł zajedną Akcję. Zapisy można składać na nie mniej niż 100 Akcji serii F i nie więcej niż liczba AkcjiOferowanych..."

Więcej informacji: http://prometheus-sa.com/inwestycja/

Szanowni Państwo, aktualnie Spółka prowadzi emisję akcji serii F. Zapraszamy na stronę internetową Spółki w celu uzyskania szczegółowych informacji.

"Firma chwali się też zaawansowanymi funkcjami PROMETHEUS po stronie oprogramowania, które obok automatycznego omijania przeszkód, zapewniają możliwość patrolowania okolicy w trybie automatycznym, skanowania tablic rejestracyjnych, czy lokalizacji obiektów. Wbudowane systemy oparte na sztucznej inteligencji zasilanej sprzętem NVIDIA mogą nawet oceniać, które osoby w danej grupie nie posiadają np. założonej maseczki..." Cytat pochodzi z artykułu: https://www.chip.pl/2022/04/prometheus-polski-dron-hybrydowy/

Tyle było pisania a Prometheus coraz bliżej sprzedaży i wejścia na giełdę. Zamiast gadać trzeba było inwestować.

 

Zobaczymy jak spółka rozwinie projekt. W sumie dron ok, i jeżeli chodzi o funkcjonalność to dla służb czy wojska jak znalazł. Sam jestem ciekawy jak to się dalej rozwinie, z Prometheusem trafili w dobry dla dronów czas.

Nowoczesne i dobre drony to głównie elektronika i oprogramowanie. Czy polskie drony ( oprócz tych z grupy WB ) posiadają autorskie oprogramowanie i polską elektronikę? Czy Prometeusz posiada polskie czy chińskie bebechy?

Prometheus S.A. przedstawił nowe drony z linii H2: nowe modele to Ranger, Inspector, Protector i Enterprise. Spółka zakończyła z sukcesem potwierdzonym referencją innowacyjny projekt, dla PGNiG którego celem była detekcja wycieku metanu z pokładu drona! Natomiast w grudniu wygrała przetarg w KGHM na pozyskanie danych skaningu laserowego z pokładu drona dla powierzchni ponad 100 km2.

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.