Jesteś tutaj

SG900

Wysłane przez lopackim w czw., 12/12/2019 - 19:42

Witam Wszystkich. Jak w opisie o mnie mam 65 lat i dopiero zaczynam zabawę z dronami. A zaczęło się tak. Kupiłem na Wish-u SG900. Rozpakowałem naładowałem akumulatory i START. LATAM!!!! Pierwszy zonk na moim Samsungu Galaxy J5 obraz z kamery opuźniony o około 15 sekund. Na moje urodziny 6 grudnia przyszedł wnuczek. Ma Iphone (pomysł wpadł mi natychmiast do głowybędzie prezent na Mikołaja) u niego obraz na żywo. Startujemy i drugi zonk: Jeden z silników (prawy tył) nie wchodzi na wysokie obroty. Dron się przewraca (trzy silniki czuć moc (lekko przytrzymuję śmigło- kręcą) a ten lipny od razu się zatrzymuje. Znalazłem w internecie, że SG900S się kalibruje ale to jest SG900 i te procedury nic nie wnoszą chyba że robię coś nie tak. Proszę o jakieś rady. CZy jest jakiś domowy sposób obudzenia go czy tylko Serwis. Mirrek

Tagi:

Opóźnienie kontrolera i obrazu to niestety standardowa przypadłość (niedoskonałość) tego modelu. Proszę zobacz ten test drona SG900 z kanału RC Escape: https://youtu.be/bP6FOW4q9SA Myslę, że niedoświadczonemu operatorowi SG900 dostarczy wystarczająco dużo adrenaliny. Co nie znaczy, że jest to zła zabawka :) Co do naprawy ... nie sądzę, żebyś znalazł jakąś firmę, a jeśli tak to cena naprawy może przewyższać cenę drona (zabawki). Można spróbować samemu rozebrać i sprawdzić połączenie przewodów itp. Jeśli to nie pomoże, nie zrażać się i mając już jakieś pierwsze doświadczenia kupić nowego, lepszego dronika :)

Dziękuję za Twoje zainteresowanie i rady. Moim zdaniem błąd siedzi w elektronice bo silniczek ma tulko dwa przewody. Gdy ja zajmowałem się elektroniką to lampy były większe od tego drona :-)). W Gdyni znalazłem serwis to do Nich pójdę, może coś poradzą. Może jest jakiś sposób na twardy reset albo kalibtację. Teraz żałuję, że się nie uczyłem chińskiego bo Oni napewno by sobie z tym poradzili :-))

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.