Jesteś tutaj

Kontroler jako powerbank?

Wysłane przez pilzPL w pon., 13/04/2020 - 09:30

Forums:

Witam

Od kilku dni posiadam drona Mavic Air Fly More Combo. Zauważyłem po kilku lotach, że kontroler lotu traci zasilanie na koszt ładowania podłączonego telefonu. Dzieje się tak w obu opcjach- czy to podłączenia przez kabel DJI czy też USB- USB-C w telefonie. Telefon automatycznie widzi kontroler jako powerbank. Oczywiście po odpaleniu DJI Go4 wszystko działa jak należy. Tyle, że cały czas kontroler ładuje telefon.

Telefon z androidem 10, Samsung Galaxy Note10+.

Czy są jakieś rozwiązania aby ustawić w jakiś sposób telefon, bądź kontroler tak aby wzajemnie nie próbowały się ładować?

Niestety, telefon bez roota :( Czy w sprzęcie apple również występuje opcja ładowania telefonu/tabletu przez kontroler, czy też w IOS można to wyłączyć (gdzieś czytałem ale nie mogę odnaleźć w histrorii) ? Jeśli to wina androida będzie w końcu pora aby zaopatrzyć się chociaż w Ipada mini aby nie rozładowywać kontrolera podczas zabawy.

Witam. Z filmiku gdzie koleś przecina jeden kabelek z kabla USB to chyba lipa co prawda ja zepsułem oryginalny ale w oryginalnym nie ma kolorów tulko zewnętrzne przewody (dużo cieńsze od środkowych 2) mają w środku jak by nitki jeden czarną drugi czeroną. Przeciołem przewód z czarną i po podłączeniu  fona nadal pilot ładował fona, kolejna próba zlutowałem czarny -przeciołem czerwony nie było połączenia z pilotem tzn nie było obrazu z kamerki. Nadal jestem w lesie bo mam 3 baterie do drona a po pierwszej trzeba wracać do domu ładować pilota. Dodam że na xiaomi 5, 8 i 9 ta sama sytuacja każdy z nich zabiera prąd z pilota.

Siema ja nawet nie umiem się połączyć z kontrolerem. W sensie nie wiem jak sparować kontroler z telefonem nic w aplikacji nie mogę zrobić kamery nie widzę itd.. nie mam jeszcze karty pamięci dobrej, czy jak ja wstawię to powinno coś pomóc? Czy jak z parować kontroler z telefonem

Witam ja też mam problem telefon jak podłączam do pilota to mi wyskakuje tylko ładowani i w aplikacji dji pilot nie widzi telefony bo się ciągle ładuje i odłącza i tak na zmianę już robiłem odinstalowałem aplikacje i zainstalowałem zmieniałem kable z oryginalnego na inny i resetowalem telefon i nic nie dalo

Ja mam z kolei odwrotny problem. Bateria w moim smartfonie wyładowuje się ekspresowo, np. dzisiaj 6 minut lotu, bateria z 70% do 20%. Mądrzejsi ode mnie mówią, że kontroler działa jak power bank, że w zasadzie lot nie zużywa baterii smartfona, a u mnie jest tak, że jeszcze chwila i miałabym zero na telefonie. Czy to może być problem telefonu? Inwestować w nową baterię to nie problem, tylko ta uwaga, że w zasadzie telefon nie powinien tracić energii w czasie lotu mnie niepokoi, bo czy z nową czy z obecną, może być tak samo. Będę bardzo wdzięczna za pomoc :)
DJi mini 2

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.