Jesteś tutaj

QuickShots i Panorama nie działa w moim DJI Mini 3

Wysłane przez Pitxer w śr., 17/05/2023 - 20:24

Forums:

Witam wszystkich, mam taki mały problem. Dzisiaj w końcu wystartowałem swoim nowym dronem DJI Mini 3. Mój kontroler to DJI RC (ten z wbudowanym wyświetlaczem). Niestety ale nie działa mi funkcja QuickShots ani Panorama. Po kliknięcie w te ikonki nie ma totalnie żadnej reakcji. Dodam, że robienie normalnych zdjęć oraz nagrywanie filmów działa bez najmniejszego problemu. Co może być przyczyną ? Dodam, że kartę pamięci mam wyłącznie w dronie  a w kontrolerze już nie. Czy to może być przyczyna ? Będę wdzięczny za wszelką pomoc :)

Quickshots w dronie DJI Mini 3 to inteligentne tryby nagrywania, które pozwalają na stworzenie efektownych filmów z lotu ptaka. Aby skorzystać z Quickshots, wystarczy wybrać jeden z pięciu dostępnych trybów: Dronie, Circle, Helix, Boomerang lub Rocket. Następnie należy wybrać obiekt lub osobę do śledzenia i nacisnąć przycisk Start. Dron automatycznie wykona zaplanowany manewr i zakończy nagrywanie... Przetestuj to w locie ( ...a nie w domu na kanapie). Ten filmik pokaże ci to krok po kroku >>> https://youtu.be/PmkdUUoqOhI

Ja doskonale wiem do czego to służy. Napisałem, że to NIE DZIAŁA. Nie ma żadnej reakcji gdy chce wybrać QuickShots, nie rozwija się nawet menu. "W domu na kanapie".... upośledzony nie jestem. Chyba nie do końca zrozumiałeś mój post.

Może masz rację, myśląc, że to coś z kartą pamięci, bo podobny problem występował w dronach DJI Mavic Mini. W tym filmie gościu omawia problem i pokazuje rozwiązanie: https://youtu.be/0xr2ouNHK2I Daj znać czy to pomogło także i w twoim przypadku!

Tylko róznica między sytuacją na filmiku a moją jest taka, że ja mam kontroler z wbudowanym wyświetlaczem a kartę SD mam w dronie zamontowaną. Jedynie mam brak karty w kontrolerze ale może faktycznie przez to coś mu nie pasuje. No i u mnie menu QuickShots wyświetla się bez problemu jednak gdy klikam to nie reaguje, nic się nie włącza. Jutro będę miał możliwość to sprawdzę wszystko raz jeszcze i jutro będę miał też drugą kartę specjalnie do kontrolera. Dzięki za każdą wskazówkę ! :)

A więc dzisiaj kupiłem kartę pamięci do kontrolera. Wszystko sprawdzone i działa bez problemu tak jak trzeba. Także problem rozwiązany. Dzięki wszystkim za jakiekolwiek wskazówki :) 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.