Jesteś tutaj

Od 1 lipca 2020r. rejestracja operatora drona obowiązkowa

Obrazek użytkownika admin
Wysłane przez admin w wt., 11/02/2020 - 14:12

"W Polsce jest ponad 100 tys. dronów. Ich użytkowników czekają duże zmiany, ponieważ od lipca wszyscy, którzy chcieliby latać dronem, również takim kupionym w markecie, będą podlegali obowiązkowej rejestracji. Będą musieli też przejść szkolenie, np. on-line. O zmianach w prawie dla bezzałogwców mówią Magdalena Ostrihansky i Maciej Szmigiero..."

Przeczytaj cały artykuł na stronie Prawo.pl: https://www.prawo.pl/biznes/pilot-drona-musi-sie-przeszkolic-i-zarejstro...

Najciekawszy jest chyba ten cytat: "Maciej Szmigiero: Wydane obecnie świadectwa kwalifikacji będą musiały zostać przekonwertowane na certyfikaty kompetencji pilota bezzałogowego statku powietrznego. Dotyczy to przede wszystkim świadectw kwalifikacji uprawniających do latania w tak zwanym VLOSie (czyli w zasięgu wzroku operatora), których mamy zdecydowanie najwięcej. Wydaje mi się, że świadectwa zostaną przekonwertowane na certyfikaty uprawniające do wykonywania operacji w kategorii otwartej (podkategorii A2), choć na obecnym etapie nie jest to chyba jeszcze przesądzone. Obecnie używane świadectwa, jeśli nie zostaną poddane konwersji (nie każdy operator musi być tym zainteresowany) utrzymają swoją ważność do 1 lipca 2021 r. Jeśli jednak operator będzie chciał przekonwertowania jego uprawnień – właściwe organy w państwach członkowskich muszą to zrobić do tej daty."

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.