Jesteś tutaj

Jak znaleźć zgubionego drona?

Obrazek użytkownika tom
Wysłane przez tom w pt., 29/06/2018 - 16:24

Pouczająca historia Rafała Galińskiego który zgubił i odnalazł swojego drona DJI Mavic

Film: 

Niestety czasem automatyczne powroty drona do miejsca startu to przygoda, która się zapamiętuje na bardzo długo. W moim przypadki był to powrót pomiędzy bardzo wysokimi drzewami. Kto by pomyślał, że na drodze naszego drona wyrośnie 25-30 metrowa Topola?!!! Dron zawisł prawie na samym szczycie drzewa i ściągałem go dwa dni. To było zbyt wysoko jak na drabinę, wiec wchodziłem na drzewo i zdesperowany próbowałem go trafić/zrzucić rzucając kamieniami. Na drugi dzień kupiłem w budowlanym trzy drewniane listwy po 5 metrów długie, skleiłem je taśmą w jedną całość. Wszedłem na drzewo z ta "tyczką" i dopiero ta metoda pomogła. Udało mi się podważyć drona, który spadł na niższe gałęzie, z których już go sięgnąłem. Straty tu nadpęknięte ramie oraz dwa śmigła. Cała reszta była OK ;)

Niestety także w przypadku dronów zazwyczaj działają prawa Murphy'ego. Jeżeli wydaje się, że wszystko działa dobrze, to znaczy, ze coś przeoczyłeś. No właśnie, latam sporo i nigdy nie przyszło mi do głowy, by sprawdzić, na jakiej wysokości dron wraca do punktu startu, gdy mu się bateria wyczerpie. No i stało się - idę ściągać drona z drzewa. Dzięki za inspirujący wpis, zamiast drabiny biorę długi kij może uda mi się podważyć drona by spadł w krzaki.

Mam/miałem Xiaomi Fimi X8 SE. Zawisł mi być może na drzewie 750 metrów od domu (przynajmniej takie współrzędne się wyświetliły po tym jak zobaczyłem gałęzie, co dziwne stracił sygnał od razu i pod disconnected pojawiły mi się współrzędne geograficzne). Czy jest to wiarygodne, że tam właśnie jest? Czy istnieje jakaś opcja zlokalizowania go? Nie wiem aplikacja? Może Pan jakkolwiek pomóc?

Mam pytanie czy jest szansa jakoś odnaleźć drona gdy ten już się rozładował w krzakach

witam dziś w nocy wyleciałem moim dji mini2 , gdy uniusł sie w powietrze odłączył sie od telefonu i zaczął lecieć w inną strone nie zdążyłem sie ubrac i zobaczyć gdzie leci nie jestem w stanie go znależć co robić ???

 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.