Jesteś tutaj

FLYEYE - Grupa WB

Obrazek użytkownika tom
Wysłane przez tom w sob., 23/01/2021 - 13:17

Bezzałogowy latający system obserwacyjny FLYEYE

"Polski bezzałogowy latający system FlyEye to technologia zaprojektowana do misji rozpoznawczych i obserwacyjnych. Sprawdzony w boju system użytkowany jest do obserwacji pola walki, patrolowania granic i skutków katastrof, a także monitoringu infrastruktury krytycznej.

Polski bezzałogowy latający system obserwacyjny FlyEye, przeznaczony do misji obserwacyjnych, jest standardowo wyposażony w głowicę umieszczoną pod kadłubem, zapewniając tym samym duży zakres obserwacji. Polskiej produkcji dron wyposażony jest w dwie kamery w głowicy (kamera światła dziennego oraz termowizyjna), pozwalające na szybkie przełączanie zobrazowań wideo.

Polski bezzałogowy latający system obserwacyjny FlyEye posiada możliwość integracji z lekkim uzbrojeniem precyzyjnym, integracji z akustycznym sensorem wektorowym do wykrywania źródeł wystrzału. W zależności od zastosowania FlyEye może być również zintegrowany z innymi głowicami obserwacyjnymi.

Modułowa budowa bezzałogowego polskiego bezzałogowego systemu latającego FlyEye pozwala na montaż i demontaż w czasie krótszym niż 10 minut. Start „z ręki” , odbywający się w pełni automatycznie, umożliwia przeprowadzenie misji bez dodatkowego sprzętu..."

Więcej oficjalnych informacji, znaleźć można na stronie producenta: https://www.wbgroup.pl/produkt/bezzalogowy-system-powietrzny-klasy-mini-...

 

Film: 

Lekkie drony zwiadowcze FlyEye są naprawę bardzo przydatne i na razie bardzo skuteczne. Powinny być nadal rozwijane pod kątem ich lepszego wyspecjalizowania i większej odporności na ewentualne zakłócenia. Niestety największym ich problemem jest to, że mamy ich po prostu za mało! Może ktoś w Sztabie Generalnym WP się w końcu obudzi i przestanie udawać, że drony z prywatnej firmy WB Electronics są gorsze od tych tureckich lub z państwowej zbrojeniówki.

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.