Jesteś tutaj

Drony do 250g

Obrazek użytkownika tom
Wysłane przez tom w sob., 27/06/2020 - 10:05
Dji Mavic Mini

Wiadomo już, że po 1 stycznia 2021 roku bez rejestracji i szkolenia nie polatamy sobie legalnie dronami cięższymi niż 250 gram... No właśnie, ale na rynku z każdym dniem przybywa małych, lekkich dronów, które ważą mniej niż 250g. a potrafią prawie tyle samo co ich więksi i ciężsi bracia. Aktualnie niekwestionowanym liderem w tej kategorii wagowe jest Dji Mavic mini, niestety jego największą wadą jest wysoka cena (około 1800 zł https://dji-ars.pl/dji-mavic-mini.html).

Na szczęście z dnia na dzień przybywa nam kolejnych małych, tanich dronów, które mogą być alternatywą dla Mavica Mini. Jakiś czas temu pisałem tu (https://www.droneclub.pl/forum/mjx-bugs-b7-4k) o dronie MJX Bugs B7, który robi całkiem fajne zdjęcia z powietrza w 4K i kosztuje mniej niż 500 złotych.

MJX Bugs B7
Dziś do tej listy, mógłbym dodać kolejnego drona - SMRC ICAT1 Pro, waży on 235g posiada pozycjonowanie GPS oraz Optical Flow i także wyposażony jestw  kamerę pozwalającą na robienie zdjęć w rozdzielczości 4K.

SMRC ICAT1 Pro

Jeżeli znacie jeszcze jakieś inne, ciekawe drony (które ważą mniej niż 250 gram.) proszę, napiszcie o nich w poniższych komentarzach.

Zapomniałeś wspomnieć o Ryze Tello, które zrobione zostało przy współpracy z Dji. Mały poręczny dronik, idealny do nauki latania, jak i do selfi z podróży!

Który lepszy ? Właśnie jestem na etapie szukania czegoś małego do plecaka na tegoroczne wakacje i trafiłem tu z wyszukiwarki :) Znam drony od Mjx, ale o firmie SMRC pierwszy raz słyszę! Przeszukując dziś YouTube, znalazłem tylko jeden filmik o SMRC ICAT1 Pro [ https://youtu.be/J-d-OB-oi-U ] zrealizowany notabene w bardzo niskiej rozdzielczości. Może ktoś z was podzieli się wiedzą na temat tego drona? Czy warto nim zawracać sobie głowę? Cena podobna do siódmego bugsa, ale ten ICAT1 Pro może ma lepszą nowszą elektronikę, optykę ?

Wczoraj znalazłem kolejnego taniego małego, lekkiego drona MJX Bugs 19. Niestety nie znalazłem w internecie żadnej recenzji tego drona. Może ktoś z was potrafi powiedzieć coś więcej o tym dronie?

Tani dron 250 gram Mjx Bugs 19MJX Bugs 19 to świetny dron ale raczej dla początkujących pilotów. Dzięki kamerze 4K będziesz mógł robić nagrania w wysokiej rozdzielczości. Niestety nie potrafię powiedzieć czy będzie to jakość świetna (poprzednie drony od MJX pomimo deklarowanych 4K nagrywały bardzo średnio). Ponadto dron jest składany, dzięki czemu jest bardzo praktyczny w transporcie, a dzięki funkcjom lotu możesz zrobić naprawdę fajne ujęcia. Nie jest to najlepszy dron, np. Mavic Mini czy choćby Zino Mini mają dłuższy czas lotu i zasięg, a rozdzielczość kamery i jakość nagrań video jest znacznie lepsza. Natomiast bezapelacyjnie Mjx Bugs 19 ma świetny stosunek ceny do jakość i wartości! Można go już kupić za ok. 600 złotych?

Więcej informacji na temat tego drona znajdziesz na oficjalnej stronie: http://www.mjxrc.net/goodshow/bugs-19.html

Czy ktoś z was może mi polecić małego drona o wadze do 250 gram, który będzie wyposażony w GPS, ultradźwiękowe optyczne pozycjonowanie, ale ... BEZ KAMERY ! Jak dobrze rozumiem, dzięki temu będę mógł całkowicie legalnie latać bez szkoleń i uprawnień?

Nawet mając drona do 250g wyposażonego w kamerę nie potrzeba ani szkoleń ani uprawnień . 

Autel Robotics zapowiedział premierę nowego, małego drona ( prawdopodobnie będzie się nazywał Autel Nano ) na 28/09/2021 czyżby długo wyczekiwana konkurencja dla dji mini2 ?

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.