Jesteś tutaj

Dron PGZ-19R

Obrazek użytkownika tom
Wysłane przez tom w sob., 23/01/2021 - 12:54

Oficjalna reklama kontra komentarz do rzeczywistości ...

"Za trzy lata trafią do służby rozpoznawcze drony krótkiego zasięgu opracowane przez Polską Grupę Zbrojeniową. Czterometrowe bezzałogowce PGZ-19R o masie 90 kilogramów będą miały skrzydła o rozpiętości 5 metrów, a w czasie lotu rozwiną prędkość nawet 180 km/h. Drony zostaną wyposażone nie tylko w specjalistyczną głowicę optoelektroniczną, lecz również w radar..."

Reklama wraz z opisem (opublikowana 30 lis 2018) pochodzi z YouTubowego kanału: Polska Zbrojna

 

"Kolejny odcinek opisujący nowoczesne uzbrojenie WP. Bezzałogowy System Powietrzny krótkiego zasięgu w programie Orlik - PGZ19-R z Wojskowych Zakładów Lotniczych nr2 i PIT-RADWAR. Przełom w polskim systemie obserwacji pola walki..."

Materiał/ analiza wraz z opisem (opublikowany 26 kwi 2019) pochodzi z YouTubowego kanału: Towarzystwo Patriotyczne im. Mikołaja Reja

 

Jak wygląda sytuacja w obecnie? Jeśli wiesz, proszę napisz w komentarzach!

 

"Program bezzałogowego systemu powietrznego Orlik, realizowany przez Polską Grupę Zbrojeniową, znalazł się na zakręcie – dowiedział się nieoficjalnie Defence24.pl. Konsorcjum realizujące projekt jest zmuszone do opracowania de facto nowej platformy nośnej – co odsuwa dostawy tego tak bardzo potrzebnego armii bezzałogowca na nieokreśloną przyszłość..." Polecam przeczytać cały artykuł wraz z komentarzami: https://www.defence24.pl/bezzalogowy-orlik-na-zakrecie

"Służby specjalne badają kontrakt warty ponad miliard złotych na budowę i dostarczenie polskiej armii dronów Orlik. Bezzałogowce miały trafić do wojska w 2021 r., tymczasem konsorcjum spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej chce podpisać już szósty aneks do umowy przedłużający czas na dostawę. Maszyny już latają, ale ciągle borykają się z problemami technicznymi. Wojsko zaczyna tracić cierpliwość..." Drony Orliki. Służby badają kontrakt za miliard złotych. Armia traci cierpliwość - Wiadomości (onet.pl)

 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.