Jesteś tutaj

Czy warto zrobić uprawnienia UAVO VLOS?

Obrazek użytkownika PolskyDron
Wysłane przez PolskyDron w sob., 19/10/2019 - 11:01

Długo czekałem na ten dzień. Miałem wrażenie, że wszystkie znaki na ziemi i niebie same wskakują na swoje miejsce. Pomimo połowy października, za oknem około 20 stopni. Idealnie. Wiedziałem, że dziś zdam egzamin UAVO VLOS i zostanę licencjonowanym pilotem drona. 

Czego nauczyłem się na kursie? I czy w ogóle warto robić uprawnienia na drona, nawet jeśli nie planujesz latać komercyjnie? Zapraszam do lektury! 

 

Zrobiłem Kurs UAVO VLOS. Oto Czego Się Nauczyłem

Problem w tym że nie każdego stać na wydanie paru stówek tylko po to by mieć papier. Nie zamierzam zarabiać dronem więc nie inwestuje w świadectwo kwalifikacji. Kolejny problem, to wciąż zmieniające się przepisy, coś co było ważne dwa lata temu dziś jest nic nie warte. Kto wie co jeszcze Unia Europejska nam wymyśli?

A przypadkiem nie było tak, że osoby, które posiadały już jakieś uprawnienia, otrzymały po wejściu nowych przepisów dodatkowe uprawnienia, na wyższe kategorie?

Na zasadzie "zaokrąglenia" w górę? Mam uprawnienia do 5 kg, wejdą przepisy, gdzie zmienią to na 10 kg i zlikwidują 5 kg, więc z automatu dostaję 10 kg.

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.