Jesteś tutaj

Mavic 3 Classic brak światła

Wysłane przez sq5b w ndz., 01/01/2023 - 20:36

Forums:

Panowie kupiłem Mavic 3 Classic + kontroler RC pięknie się sprawuje , ale nie mogę znaleść opcji  aktywowania tych diód oświetleniowych  na brzuchu drona . Gdzie to jest bo na pewno nie w zakładce SAFETY. Dzięki za ewentualną pomoc.

Nie mam Classic'a ale postaram się pomóc. Przedmówca już trochę naprowadził nas na właściwy trop ... Więc ja, zrobił bym to tak: Pobierz instrukcję obsługi Mavic 3 Classic w wersji PDF -> https://dl.djicdn.com/downloads/DJI_Mavic_3_Classic/20221209/DJI_Mavic_3... następnie po otwarciu instrukcji, w narzędziu wyszukiwania (lupka) wpisz/wklej frazę "Auxiliary Bottom Light" co oznacza dodatkowe światło dolne lub samo "Auxiliary Light". Pozdrawiam :)

Najlepsze jest to że instrukcja od classica mówi:

"Dodatkowe oświetlenie dolne można ustawić w aplikacji DJI Fly. W przypadku ustawienia Auto oświetlenie jest automatycznie włączane, gdy jasność otoczenia jest zbyt słaba. Należy pamiętać, że włączenie pomocniczego światła dolnego może wpłynąć na działanie kamer systemu widoczności. Jeśli sygnał GNSS jest słaby, należy zachować ostrożność."

a w aplikacji DJI fly w kontrolerze RC nie ma tej opcji. I to jest dziwne chyba jakaś musi być aktualizacja w tym temacie,

Instrukcja też chyba mówi, że możesz zdefiniować dolny włącznik funkcyjny na kontrolerze do włączania o wyłączania tego światła?

Jak najbardziej się zgadzam tylko w definiowanych nie ma takiej opcji

Zgadza się,  ale nie stety nie ma takie opcji dostepnej i w tym problem,  dlatego szukam właścicieli classikow i czy potwierdzają taki problem.  Nagram zrzut z kontrolera i pokaze ze tej opcji nie ma wogole dostępnej nigdzie. 

 

niestety ale nie ma tej opcji w M3 Classic, mam nadzieje ze poprawia software w przyszlosci. Latajac w nocy lampka gasnie powyzej 2m i nie ma mozliwosci jej wylaczenia jak latasz nizej, a to niestety to przyciaga uwage 

Podłączę się pod wątek: potrzebuję sterowania i są na rynku urządzenia, które aktywuje się tym właśnie dolnym światłem. Pytanie czy w aktualizacjach na dzisiaj, tj. listopad 2023 wróciła opcja ręcznego sterowania dolnym światłem?

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.