Czy każdy operator drona powinien nosić kamizelkę odblaskową

Zakładki podstawowe

Obrazek użytkownika admin
Wysłane przez admin w śr., 06/07/2016 - 17:02

Komentarze

Pochwal się jakimś nagraniem z drona w internecie, a pierwsze komentarze pod nim będą w stylu: ...a kamizelka była?

Ludzie, przestańcie demotywowac innych. Macie kompleksy to do psychologa, a nie publiczne pastwicie się na poczatkujacpoc i amatorach!

"Od pewnego już czasu kamizelka odblaskowa dla pilotów czy operatorów dronów, to obowiązkowe wyposażenie posiadaczy świadectw kwalifikacji UAVO do realizacji operacji lotniczych z użyciem dronów. Odzież taka musi zapewnić dobrą widoczność dla otoczenia. Jeśli umieścimy na niej dodatkowo ostrzegawczy nadruk "operator drona", noszący taką kamizelkę pilot zapewni sobie tym sposobem znacznie większy komfort pracy..." Ceny kamizelek z nadrukiem wachają się od 18 do 28 złotych: https://hvr-wear.pl/kamizelki-operator-drona

Przepisy z 2019 roku mówią że operator drona wykonujący loty wymagające świadectwa kwalifikacji (komercyjne, bvlos, maszyny z kategoriami) musi mieć kamizelkę. 

Z praktyki powiem, że jeżeli ktoś lata z kamerą, to dużo łatwiej jest odnaleźć siebie na obrazie jeśli ma się kamizelkę.

Na eventach kamizelka płoszy nieco ludzi i można latać spokojniej a przy kontrolach opiekuna imprezy zawsze wypada się bardziej profesjonalnie więc niezależnie od przepisów ja polecam mieć kamizelkę 

UAVO VLOS (ang. Visual Line of Sight) – uprawnia do lotów w zasięgu wzroku pod warunkiem zachowania bezpiecznej odległości i odpowiedniego oznakowania (operator musi mieć kamizelkę, a dron musi mieć tabliczkę identyfikacyjną).

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.