Jesteś tutaj

Mini 4 pro z klasą C1

Obrazek użytkownika piotrpek
Wysłane przez piotrpek w ndz., 14/04/2024 - 21:10

Forums:

Witajcie :)

Od 1.02.2024 wszedłem na ścieżkę uzyskania klasy C1 dla mojego mini4pro. Kupiłem go w 2023r i zdjąłem klasę C0. Po otrzymaniu naklejek klasy C1 wysłałem do DJI zdjęcia i otrzynałem potwierdzenia zmiany klasy na C1 z MTOM 342g :). 

Teraz zaczęły się schody. Wcześniej dron krzyczał na mnie, że baterie od mini3 są bateriami plus (3850mAh) a po kolejnej aktualizacji oprogramowania, że waga drona przekracza 249g i mogę latać niezgodnie z przepismi :). 

Chodziło mi o możliwość wykorzystania posiadanych trochę cięższych baterii od mini3pro, obiektywu szerokokątnego i dodatkowego światła od góry przy wieczornych lotach.

Skusiły mnie też baterie plus, też chińskie o pojemności 3850mAh. Więc zebrałem na koniec marca szerokokątny obietyw i batreię plus (nie DJI) ale dron wołał, że ma cięższą baterię i mogę latać niezgodnie z przepisami. Okazało się że dla tych co zdjęli klasę C0 w 2023 roku DJI przygotuje aktualizację oprogramowania dopiero w połowie kwietnia aby mogli podać dane do Remote ID. Ta opcja nie była dostępna ani z bateriami od mini3p ani z baterią plus (nie DJI).

I stało się. Dwie aktualizacje w kwietniu . Ostania wreszcie pozwoliła na podanie danych do Remote ID ale okazało się że DJI blokuje baterie plus (nie DJI) i nie pozwala na start drona. Oznaczenie mojej baterii plus (nie DJI) - to Model: JMI3. W rozsądnej cenie są też  baterie plus (nie DJI) - Model: CS-DJM300RC nawet w MediaExpert.

Jedna owocowa firma nie dawała montować części zamiennych w swoich wyrobach (tablety, telefony, zegarki) innych producentów i musiała odpuścić :) 

Muszę teraz przetestować wysyłanie Remote ID. Czy dron wysyła sygnał dla baterii od mini 3 i obiektywu szerokokątnego?

Moim zdaniem, DJI powinno informować pilota mini4pro czy leci dronem w klasie C0 czy jest właczona klasa C1 z RID. To jest dobra kontrola poprawności działania i wiemy, czy nie latamy nielegalnie cięższym dronem w C0!.

A jak wasze starcia z DJI i klasą C1?

 

 

 

 

Witaj! Znam te materiały ale oni pomijają moje pytania, jak również i DJI na forum. Niekończące się aktualizacje aktualizacji i ciągłe wymyślanie obejść błędów poprzednich :( 

Sklaniam się na zastosowanie Litchi jako jedynego lekarstwa na DJI. Mam m3 i m3p i zobaczymy :)

Napisałem Ci też na YT. Bateria fajnie sprawowała się na wietrze większym. Chciałbym ją jakoś uruchomić teraz... 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.