Jesteś tutaj

Lotnisko dla dronów

Obrazek użytkownika tom
Wysłane przez tom w wt., 19/04/2016 - 09:16

Drone warning sign (http://www.flyhighfilms.co.uk/shop/drone-warning-sign/)Czysto hipotetyczne pytanie: jakie warunki musiało by spełniać działka, które docelowo miało by być miejscem do latania modelami RC / dronami? Co powinno znajdować się na wyposażeniu takiego miejsca startów i lądowań? Czy potrzebne by były jakieś specjalne pozwolenia na stworzenie takiego "dronowiska"?

Na pewno taki teren musiałby być odgrodzony od ciekawskich. Kolejna rzecz to pozwolenia z urzędu lotnictwa cywilnego chyba, ze loty odbywać się będą na terenie zamkniętym i na max. wysokość 120 metrów to chyba pozwoleń nie trzeba? Co do wyposażenia stałego takiego placu to stoy do montażu sprzętu przed lotem, przydałby się także worek lub anemometr (wiatromierz) do mierzenia siły i kierunku wiatru no i oczywiście WC lub Toi Toi.

Jest w Pile miejsce gdzie można polatać, teren 120h zielonego, częściowo już skoszone, jest trochę betonu jeżeli ktoś potrzebuje "równiej". Jest stacja meteo, wc, i miejsce do podładowania akumulatorków. Po kontakcie z dyrektorem AZP i awizacją wizyty nie robimy problemów, uzgadniamy plan lotów,wydajemy jednodniowe przepustki i mozna poszaleć na 20-30 hektarach. Z wiadomych względów wszystko musi być pod kontrolą,

Od wielu lat w Polsce istnieją tzw. lotniska modelarskie które wraz z upływem czasu ewoluują do czegoś co nazywany teraz "dronowiskami". Po części spowodowane jest to modom na quadrocoptery a po części powolnym wymieraniem ogólnodostępnych modelarni dla młodzieży. Jak dla mnie to znak naszych internetowych czasów. Najważniejsze, że coś się dzieje i to mnie cieszy najbardziej bo któż z nas nie marzy o lataniu!

Reklama