Jesteś tutaj

Dji Tello

Obrazek użytkownika GadgetMan
Wysłane przez GadgetMan w pon., 08/01/2018 - 17:33

Forums:

Prawdopodobnie w najbliższych dniach firma DJI wypości na runek nowy model, tym razem będzie to mini dron o nazwie Tello.

Film: 

Gwoli uzupełnienia, czyli... Chiński start-up o nazwie RYZE Tech we współpracy z DJI stworzył mini drona o nazwie Tello i zaprezentowany został on na tegorocznych targach CES. Ten mini dron posiada system kontroli i stabilizacji opracowany przez DJI oraz wyposażony jest w procesor Intel ... Zresztą obejrzyjcie sami filmik przygotowany przez !Gadżet4u

Oficjalnie zadebiutował wczoraj na targach CES 2018 w Las Vegas. Zastosowany w tej zabawce procesor wizyjny Intel® Movidius™ Myriad™ 2 odbiera informacje z 5 czujników. Dzięki tej dedykowanej inteligencji wzrokowej, Tello może unosić się z zadziwiającą dokładnością i lądować np. na wyciągniętej dłoni.

dron Tello

Dron Tello jest już do kupienia on-line w sklepie Dji https://store.dji.com/product/tello za 99£

 

"Pierwsze wrażenia po kilku lotach DJI Ryze Tello. Mały bardzo solidnie wykonany dron który mimo niskiej jak na DJI cenie posiada kilka sztuczek które w tym segmencie naprawdę robią wrażenie. Zapraszam do obejrzenia krótkiej recenzji gdzie przetestujemy możliwości kamery i jej stabilizacji, a także przedstawię ogólne wrażenia." Test, recenzja z kanału !Gadżet4u

No właśnie super zabawka, którą interesuje się od samego początku. Jest tylko jedno, ale ... szczotkowe silniczki. Na eBayu kupić można zapasowe baterie do Tello, śmigła, obudowy, ale nie silniczki! Gdyby nie ten fakt, Tello dawno było by w moim domu.

Faktycznie oryginałów nie znalazlem, ale na eBay bez problemu kupisz zamienniki.
Szukając tam wpisz np. "8.5 X 20mm Motor Compatible with DJI Tello"

Silniki szczotkowe 8.5 x 20 mm 28000 RPM 2.1V DC kupisz za 21 złotych / sztuka na https://www.banggood.com/ przy zamawianiu trzeba wybrać kierunek obrotów silnika i długość kabli czyli ... Silnik zgodny z ruchem wskazówek zegara (z czarno-białym kablem), silnik przeciwny do ruchu wskazówek zegara (z czarno-niebieskim kablem). Przedni kabel silnika to 71 mm, kabel silnika tylnego ma długość 87 mm.

Za drogi na naukę latania, z drugiej strony 5 megapikseli to za mało by robić nim fajnie filmy. Taka zabawka do polatania na fpv w mieszkaniu.